Koç Burcu

.Gen.tr

Koç Burcu Bebeği - Koç Burcu Özellikleri

Koç burcundan olan bebek dikkatleri kendi üstüne çekmesini bilir. Onu asla görmezlikten gelemezsiniz. Onu ihmal ettiğinizi düşündüğünde, onun gözyaşlarıyla karşılaşacak ve ona ilginizi tekrar yönlendirdiğinizde ne kadar kolay sakinleştiğini göreceksiniz. Koç burcunda doğan bebeklerin her zaman bir şeylerle meşgul olması sağlanmalı ve eğlenmesi için çaba gösterilmelidir. Koç burcu bebeği o kadar çok ilgi bekler ki, bir süre sonra kendinize zaman ayırmakta zorlandığınızı fark edebilirsiniz. Koç burcu bebeği kontrolü elinde tutmayı sever, cesaretlidir ve sürekli ilgi bekler, ancak bunun karşılığını sıcak sevgi gösterileriyle verir.

Koç burcu, çocukluk çağından itibaren en çok disiplin edilme ihtiyacı duyan burçlardan biridir. Koç burcu çocukları enerjik ancak sabit karakterli olduklarından başlangıçta bazı katı kurallarla ipleri ele almak durumundasınız.

Orayı burayı kurcalamayı seven ve bu yüzden de her yere girip çıkan bebeğinize biraz daha dikkatli davranarak onu kazalardan korumanızda fayda var. Bebeklik döneminde gürültülü-patırtılı oyuncaklardan çok hoşlanır. Bir anda kahkahalarla gülerken, hemen arkasından gözyaşlarına boğulabilir. Doğumunun ilk anlarından itibaren sizi sürekli olarak canlı tutacak bir bebektir.

Doğuştan bir lider olan Koç bebeğiniz etrafını yönetmeyi çok sever. Dünyaya gelir gelmez çığlığı basar. Böylece daha doğduğu andan itibaren ilgiyi üstüne çeker. O daha ilk andan itibaren evin hakimi olduğunu anlatmaya çalışır. Onda her şeyi kendi başına yapma arzusu vardır. Sanki hayatta geç kalmış gibi çabucak yürümesi de bundandır. Bir an önce harekete geçerek bildiklerini yapmalıdır.

Hayal gücü dolayısıyla büyüdüğünde batıl inançları olabilir. Küçükken de perilere, cadılara inanır, masallarda yaşar. Ona bütün şefkatinizi ve sevginizi verirseniz, asi karakteriyle baş etmeniz mümkündür. Enerji ve savaş gezegeni Mars'ın etkisinde olduğundan oldukça dinamik, oyuncu, candan ve biraz da benmerkezcidir. İstediklerini gayet direkt bir şekilde ve saptırmadan ifade eder, karnı acıktığında ya da canı sıkıldığında birden çığlığı basmak gibi. İstediğini almadan da kolay kolay vazgeçmez. Genel tavrı istediklerini elde edemediğinde agresiflik ya da geri çekilme biçiminde olacaktır. Ama yenilgi duygusunun uzun sürmesine izin vermez ve hedefine istediğini alıncaya kadar ilerlemekten hiç çekinmez.

Ebeveynlerinden hangisine düşkünse onun ilgisini çekebilmek için yapmadığını bırakmaz ve diğerini bezdirebilir. Ayrıca paylaşmayı pek de sevmediğini belirtmekte yarar var. İlginin dağıldığını hissetmekten hiç hoşlanmaz ve huysuzlaşabilir. Ayrıca biraz büyüdüğünde onu oyun gruplarında zapt etmenin kolay olamayacağını da belirtelim. Bebeğinizin elindeki oyuncakla sessizce bir köşede oturacağını ummayın. Bu mümkün değildir. Koç bebeği sesini duyurana kadar gürültü çıkarmaya devam edecektir. Bundan kaçış olmadığını artık kabullenmelisiniz. Ateş grubunda doğmuş olan bu küçük savaşçı hep dinamik ve bir şeylerin peşinde olacaktır. Öncelikle bu bebekle uğraşmanın zor olduğunu kabullenmeli, sonra da ne yapmanız gerektiğini bilmelisiniz. Yine de şunu belirtmekte fayda var ki, bebeğiniz bir Koç ise ilgi göstermekten kaçış yoktur.

Büyüdükçe zorlaşan Koç burcu bebeğinin inadını geçirmek hemen hemen imkansız gibidir. Ona ceza da verilmemelidir. Çünkü ceza, ne kadar hafif olursa olsun o kişilik sahibi küçüğe indirilen ağır bir darbe sayılacaktır. En iyisi yumuşaklıkla ve tatlı sözlerle onu yola getirmektir.

Sonuç olarak daha doğuştan bağımsız karakterli olan Koç bebeğini biraz olsun uysallaştırmak isterseniz onu parka götürün ve diğer bebeklerle oynamasına izin verin, çünkü Koç bebeği diğerleriyle ilişki kurmaktan çok zevk alır. Bir Koç bebeği her zaman ilgi bekler ve parka gittiğinde kendi başına oynamakta olan diğer bebeklerin bile ilgisini çekmeyi başarır. Bebeğinize daha en baştan diğer bebeklerle oynamanın ne kadar eğlenceli olduğunu gösterebilirseniz, büyük bir adım atmış olursunuz. Çünkü paylaşma bilinci doğuştan gelmez, öğrenilir. Ayrıca Koç bebeği diğer bebeklere kıyasla her şeye erkenden başlayacaktır. Buna hazırlıklı olsanız iyi edersiniz. Enerjisini fiziksel aktiviteyle dengelemesine ve yeterli dinlenmesine dikkat edin. Yoksa enerjisini saldırganlık olarak ifade edecektir. Düzenli yemek yemeyi sevmediğinden kansızlık çekmesi olasıdır. Dikkatsiz yapısından dolayı kazalara açık olur. Bunlar özellikle baş bölgesinde daha fazla olur.

Koç burcu bebeği sevgi gösterilerine bayılır. Böylece ona kızsanız bile affetmek kaçınılmazdır. Cömert bir yapısı olduğundan paylaşmakta zorluk çekmez. Düş gücü çok kuvvetlidir; sert, pratik, idealist ve hayalcidir.

Koç burcunun baş bölgesi hassastır. Bebeğinizde baş ağrısı, ateş yükselmesi, migrene sıkça rastlanabilir. Bebeğiniz büyüdüğünde önder durumunda olabileceği, peşinden gelecek insanların bulunduğu, emir ve komuta vermeğe müsait meslekler için uygun bir kişi olacaktır. Ayrıca cesaret, yenilik, yaratıcılık, zeka gücü isteyen ve riskli işler Koç için biçilmiş kaftandır. Emir altında, başkalarının istekleri doğrultusunda veya masa başında monoton bir işte çalışmak ona asla uymaz. Eğitim hayatında dikkatsiz ve disiplinsiz yapısı nedeniyle öğretmenlerini ve ailesini uğraştırır. Ancak o her zaman pratik bir yol bulup başarılı olur.

Askerlik alanları, profesyonel sporculuk, kamp müdürlüğü, araştırma alanları, siyaset, medya, mühendislik, teknisyenlik bebeğinizin büyüdüğünde seçmesi için uygun mesleklerdir.


Koç Burcu Çiçeği

Koç Burcu Cinsellik

Koç Burcu Diyet & Fitness

Koç Burcu Eğlence

Koç Burcu Erkeği

Koç Burcu Erkeğin Diğer Burçlarla İlişkileri

Koç Burcu Erkek, Aşk ve Evlilik

Koç Burcu Güzellik

Koç Burcu ile Ortaklık

Koç Burcu İş Hayatı

Koç Burcu Kadın, Aşk ve Evlilik

Koç Burcu Kadını

Koç Burcu Kadınının Diğer Burçlarla İlişkileri

Koç Burcu Künye

Koç Burcu Olumlu Olumsuz Yanları

Koç Burcu Otomobil

Koç Burcu Özellikleri

Koç Burcu Para ve Zenginlik

Koç Burcu Sağlık

Koç Burcu Stresten Arınma

Koç Burcu Tatil

Koç Burcu Ünlüleri

Koç Burcu Uygun Meslekler

Koç Burcu Aşk Uyumları

Koç Burcu Nasıl Bir Anne Olur?

Koç Burcu Karanlık Yönleri?

Koç Burcu Kayınvalide Ne İster?

Koç Burcu Gıcık Yönleri?

Koç Burcu Çekilmez Özellikleri?

Koç Burcu Ayrılık Acısı

Koç Burcu Bebeği - Koç Burcu Özellikleri

Koç Burcu Kadınına Hediye

Koç Burcu Babalar Nasıl Olur?

Koç Burcu Çocuğu

Koç Burcu Doğal Taşı

Koç Burcu Doğum Günü

Koç Burcu Etkileme Yolları

Koç Burcu Efsanesi

Koç Burcu Aşk ve Evlilik

Koç Burcu Fiziksel Özellikleri

Koç Burcu Hastalıkları

Koç Burcu Merkür İlişkisi

Koç Burcu Yıldızname


Arkadaşınıza Gönderebilirsiniz:
Kimden: Email
Kime: Email


Yorum ekleyin, soru sorun:
Adınız veya Rumuzunuz:
Email Adresiniz (Kesinlikle Gizli Kalacaktır):
Günlük Falım Mailimde Servisi

Adınız ve Soy Adınız:

Email Adresiniz:

Burcunuzu Öğrenebilirsiniz

Aşk Uyumu

Hangi Burç?

21 Mart hangi burç olur?
22 Mart hangi burç olur?
23 Mart hangi burç olur?
24 Mart hangi burç olur?
25 Mart hangi burç olur?
26 Mart hangi burç olur?
27 Mart hangi burç olur?
28 Mart hangi burç olur?
29 Mart hangi burç olur?
30 Mart hangi burç olur?
31 Mart hangi burç olur?
1 Nisan hangi burç olur?
2 Nisan hangi burç olur?
3 Nisan hangi burç olur?
4 Nisan hangi burç olur?
5 Nisan hangi burç olur?
6 Nisan hangi burç olur?
7 Nisan hangi burç olur?
8 Nisan hangi burç olur?
9 Nisan hangi burç olur?
10 Nisan hangi burç olur?
11 Nisan hangi burç olur?
12 Nisan hangi burç olur?
13 Nisan hangi burç olur?
14 Nisan hangi burç olur?
15 Nisan hangi burç olur?
16 Nisan hangi burç olur?
17 Nisan hangi burç olur?
18 Nisan hangi burç olur?
19 Nisan hangi burç olur?
20 Nisan hangi burç olur?

Koç Burcu
Koç Burcu
21 Mart
20 Nisan

Boğa Burcu
Boğa Burcu
21 Nisan
21 Mayıs

İkizler Burcu
İkizler Burcu
22 Mayıs
22 Haziran

Yengeç Burcu
Yengeç Burcu
23 Haziran
22 Temmuz

Aslan Burcu
Aslan Burcu
23 Temmuz
22 Ağustos

Başak Burcu
Başak Burcu
23 Ağustos
22 Eylül

Terazi Burcu
Terazi Burcu
23 Eylül
22 Ekim

Akrep Burcu
Akrep Burcu
23 Ekim
21 Kasım

Yay Burcu
Yay Burcu
22 Kasım
21 Aralık

Oğlak Burcu
Oğlak Burcu
22 Aralık
21 Ocak

Kova Burcu
Kova Burcu
22 Ocak
19 Şubat

Balık Burcu
Balık Burcu
20 Şubat
20 Mart

© 2010 - 2024 MAN | Koç Burcu | İletişim | Hakkımızda | Kullanım Koşulları | Gizlilik Sözleşmesi | OS 0.117 sn |

DMCA.com Facebook Sayfamız Google Sayfamız Twitter Sayfamız RSS Besleme