Koç Burcu

.Gen.tr

Koç Burcu Çocuğu

Çok erken konuşur ve yürürler. Doğduğu andan itibaren evin komutasını eline alır, karınları acıktıysa doyana kadar deli gibi ağlarlar. Doyduktan sonra çehreleri değişir, etrafına gülücükler dağıtmaya başlarlar. Sevmediği mamayı yemeyecek kadar inatçıdırlar. Diğer burçlardaki bebeklere göre çok erken konuşur ve yürürler. Doğuştan itibaren müthiş enerjik davranırlar. Hareketli, atılgan ve isteklerinin yerine getirilmesini isteyen çocuklardır. İstemediği bir şeyi yapması neredeyse imkansızdır.

Koç çocukları çok çabuk gelişirler. Sabırsız ve acelecidirler. Yerinde duramazlar, sık sık kavga edip yaralanabilirler. Ancak dayanıklı ve güçlü çocuklardır. Kendilerini çabuk toparlarlar. Büyür büyümez, her şeyi şevkle yapmaya başlarlar. Başladıkları işe olan ilgilerini sürdürmek onlar için güçtür. İçlerindeki öncü ve ilk olma arzusu daha küçük yaşlarda kendisini gösterir. Her işlerini kendi başlarına halletmeyi severler. İnanılmaz bir hayal güçleri vardır. Düşlediklerine bir süre sonra kendisi de inanır hale gelebilir.

Onlara ceza vermek pek işe yaramaz, aksine hırçınlaşırlar. Tatlı ve yumuşak bir dille konuşmak daha etkili bir yöntem olacaktır.

Arkadaş canlısı olan Koç çocukları için değer verdikleri dostları da gerçek aile fertleri sayılırlar. Onların yanında kendilerini mutlu ve rahat hissederler. Koç Burçları içe kapanık tipler olmaktan çok uzaktır. Koç Burcu çocuğu esas benliğini dış dünyadaki deneyimleriyle kendini yapılandırarak, kendini keşfederek ve varlığını başkalarına da kabul ettirerek bulacaktır. Bu nedenle de dış dünyaya kendilerini kapamaz, neler olup bittiğini gözlemlerler. Kışkırtılmaya son derece açık olmaları rekabet duygularının gelişmiş olmasından kaynaklanır. Bitmek bilmez enerjisini her zaman sergilemekten çekinmez. Hayat kavgası onun büyük bir hevesle göğüs gerdiği bir şeydir. Koç Burçları’nın çok nadir olsa da sessiz, sakin ve kendi haline tiplere büründükleri de görülür. Bu yüksek ihtimal doğum anında komşu burçları Balık, Boğa veya başka bir içe kapanık burcun haritasında yer etmiş olmasından kaynaklanır. Böyle karakterlere bürünmüş Koç Burçlar’ı bile zamanla içlerindeki gerçek Koç Burcunu ortaya çıkarırlar ve bu dışavurum genellikle bir meydan okuma sonucudur. Koç Burçlar’ı kişiliklerinin esaslarını sezgisellik üzerine oturtmuştur. Onlar eğitime, öğretime, sosyalleşme ve benzeri alanlara ilgi alanı olarak değil de üstünlüklerini kanıtlayabilecekleri yarışlar olarak bakarlar. Bu yarışta işine yaracak silahlarını keşfetmekten büyük zevk alacaktır. Koç Burcu çocuğu tam bir maceracıdır, yeni şeyler denemek kadar heyecanlandığı bir şey daha yoktur. Koç Burcu çocuklarının geneli gelişmiş bir kinestetik-zihinsel zekaya sahiptir. Koç Burçları’na bir şey öğretmek istiyorsanız anlatmak yerine yapmalarını sağlayın. Onlar teoriden çok pratiğe önem verecek bu yüzden öğrenmenin deney aşamasıyla daha yakından ilgilenecekler. Yaparak öğrenmeye elverişli oluşları onların birden fazla alanda işlerine yarayacak teknik zekaya sahip olmalarına yardımcı olur. Koç Burçları arasından çok sayıda adı duyulmuş sporcu çıkmıştır çünkü bir sporcunun ihtiyaç duyacağı Mars’ın yerleşim noktası Koç Burçları’ndaki yerleşim noktasıyla nerdeyse aynıdır. Bu nedenle Koç Burcu çocuğu’nun fiziksel gelişiminin yaşıtlarından çok daha ileride olduğunu görebilirsiniz. Büyüdüklerinde cazibeli, gururlu, inadı inat, cesur, atılgan ve hayalperest bireylere dönüşürler. Doğum anlarında Güneş Koç Burçları’nda ise Koç Burcu çocukları hiperaktivite derecesinde enerjik olabilirler. Oyun ve mücadeleden hoşlanan Koç Burcu çocukları’nın erkekleri spora daha yatkın kızları ise son derece enerjik ve sosyal olur. Çocuk Koç Burçları ilk adımını attığında yakalamaca oynamak için peşinizden koşmak ister. Bu yönleri tez canlı ve aceleci karakterlerinin bir sonucudur. Bir projeyi kusursuzlaştırmak için tekrar tekrar üstünde çalışmak sabırsız ve çabuk sıkılan bu burç için imkansız gibidir.

Koç Burcu çocuğu geri kalan yaşıtlarına kıyasla psikomotor yeteneklerini çok hızlı geliştirir. Daha çok küçükken bile okuma ve yazmaya merak duyması sizi hayretler içinde bırakabilir. Koç Burcu Çocuğu daha küçük yaşlarından itibaren kişiliğinin ayırtına varır, bu nedenle her şeyden önce kendi istekleri ve ihtiyaçları gelir. Karakterlerinin belirsiz çizgileri yoktur, iletişim kurarken sorun yaşamaz, kendilerini gayet açık bir dille ifade edip karşısındakinin ne anlatmak istediğini kolayca kavrayacaktır. Koç Burçları’na çocuk olsalar dahi dürüst davranmak ve açılmak, paylaşmak istediklerinizi çekinmeden söyleyebilmek çok kolaydır. Dolaylı hareketlerde bulunmak, imalı sözler söylemek Koç Burcu çocukları’na uygun değildir, hatta insanların neden böyle davranışlar sergilediğini anlamazlar bile. Onların algısı için en uygun olan basitçe izah edilmiş açık komutlardır. Koç Burçları’nın özellikleri arasında bağımsızlığı bir ihtiyaç olarak görmeleri ve kendi ayakları üzerinde durmaktaki ısrarları da yer alır. Ne kadar zorlukla karşı karşıya kalırsa kalsın her zaman kendi başına başardığı bir iş ailesinin yardımıyla başardığı bir işten daha değerlidir. Koç Burcu çocuğu için kısıtlamalar ve kurallar, şiddetli bir saldırıdan farksızdır ve karşılıksız bırakılmamalıdır. Mücadele etmeden teslim olmayacak, isteklerinize boyun eğmeyeceklerdir. Fakat kararlı ve güçlü bir tutuş sergilerseniz sizden etkilenme şansları olur. İlk yapacakları sizi sınayıp ısrarlarıyla vazgeçirmeye çalışmak olacaktır. Bunu bir kez dahi başarırsa ona bir daha hiçbir kısıtlama getiremezsiniz. Onlarda işe yarayan sert değil kararlı olmaktır. Koç Burcu çocuğu hayatında bir amaç gösterilmezse enerjilerini boşa harcayabilir hatta kendilerini hayat içinde kaybedebilirler. Kişiliklerini ve yeteneklerini denemek, mümkünse ispatlamak Koç Burcu çocuğu için oldukça tipik bir davranıştır.

Aile Hayatı

Koç çocukları ailelerinden sürekli ilgi beklerler. Her yaştaki Koç çocuğu, kendi istekleriyle çatışmadığı sürece ailesinin tüm arzularını yerine getirmeye çalışır. Genelde bencil bir yapısı vardır. Bu nedenle başlangıçta aile atmosferinin karşılıksızca veren ve alan ortamından yararlanmaya çalışır, ancak zamanla diğer aile bireylerinin isteklerine de önem vermeyi öğrenir.

Koç çocukları, ailesinden hep ilgi bekler, onların tüm enerji ve vakitlerinin kendisi için harcanmasını isterler. Aileler başlangıçta bu çok bekleyen çocukla iletişim kurmakta zorlanabilir. Ama çocuk biraz büyüyünce bundan zevk almaya başlarlar. Çocuklarıyla birlikte oynamanın onların duygusal gelişimleri üzerinde çok etkili olduğunu düşünürler. Onunla oyun oynayan bir baba ile saatlerce hiç sıkılmadan vakit geçirebildiğini görürler. Anne veya baba, genç Koçlar'a değer verir, kendi çocukluk dönemlerini hatırlar ve buna göre davranışlarına yön verirse ergenlik çağını problemsiz atlatabilirler. Ama ebeveynler kendi istek ve kararlarını çocuklarına empoze etmeye çalışırlarsa inatçı Koç ile aralarında sürtüşme çıkabilir. Bu nedenle anne-babalar, herkesin kendi düşüncelerini ve hayat tarzını paylaşmak zorunda olmadığını kabul etmeli; bu durumun, çocuklarının ilerideki hayat mücadelesinde başarısız olmalarına neden olup hayatlarında yıkıcı bir etki yaratabileceğini unutmamaları gerekir.

Pek çok hareket ve heyecanın yanında Koçlar, kardeşleri arasında gürültücü, enerjik ve heyecanlı yapılarıyla bir numara olmak isterler. Kalabalık bir ailenin içindeyse, her yaşta tüm kardeşlerin katılacağı yarışmalar yaparak hep birinci olmak için çaba sarf ederler. Eğer işler yolunda gitmezse anne babalarından büyük bir destek beklerler. Bekledikleri desteği alamazlarsa küsebilirler.


Koç Burcu Çiçeği

Koç Burcu Cinsellik

Koç Burcu Diyet & Fitness

Koç Burcu Eğlence

Koç Burcu Erkeği

Koç Burcu Erkeğin Diğer Burçlarla İlişkileri

Koç Burcu Erkek, Aşk ve Evlilik

Koç Burcu Güzellik

Koç Burcu ile Ortaklık

Koç Burcu İş Hayatı

Koç Burcu Kadın, Aşk ve Evlilik

Koç Burcu Kadını

Koç Burcu Kadınının Diğer Burçlarla İlişkileri

Koç Burcu Künye

Koç Burcu Olumlu Olumsuz Yanları

Koç Burcu Otomobil

Koç Burcu Özellikleri

Koç Burcu Para ve Zenginlik

Koç Burcu Sağlık

Koç Burcu Stresten Arınma

Koç Burcu Tatil

Koç Burcu Ünlüleri

Koç Burcu Uygun Meslekler

Koç Burcu Aşk Uyumları

Koç Burcu Nasıl Bir Anne Olur?

Koç Burcu Karanlık Yönleri?

Koç Burcu Kayınvalide Ne İster?

Koç Burcu Gıcık Yönleri?

Koç Burcu Çekilmez Özellikleri?

Koç Burcu Ayrılık Acısı

Koç Burcu Bebeği - Koç Burcu Özellikleri

Koç Burcu Kadınına Hediye

Koç Burcu Babalar Nasıl Olur?

Koç Burcu Çocuğu

Koç Burcu Doğal Taşı

Koç Burcu Doğum Günü

Koç Burcu Etkileme Yolları

Koç Burcu Efsanesi

Koç Burcu Aşk ve Evlilik

Koç Burcu Fiziksel Özellikleri

Koç Burcu Hastalıkları

Koç Burcu Merkür İlişkisi

Koç Burcu Yıldızname


Arkadaşınıza Gönderebilirsiniz:
Kimden: Email
Kime: Email


Yorum ekleyin, soru sorun:
Adınız veya Rumuzunuz:
Email Adresiniz (Kesinlikle Gizli Kalacaktır):
Günlük Falım Mailimde Servisi

Adınız ve Soy Adınız:

Email Adresiniz:

Burcunuzu Öğrenebilirsiniz

Aşk Uyumu

Hangi Burç?

21 Mart hangi burç olur?
22 Mart hangi burç olur?
23 Mart hangi burç olur?
24 Mart hangi burç olur?
25 Mart hangi burç olur?
26 Mart hangi burç olur?
27 Mart hangi burç olur?
28 Mart hangi burç olur?
29 Mart hangi burç olur?
30 Mart hangi burç olur?
31 Mart hangi burç olur?
1 Nisan hangi burç olur?
2 Nisan hangi burç olur?
3 Nisan hangi burç olur?
4 Nisan hangi burç olur?
5 Nisan hangi burç olur?
6 Nisan hangi burç olur?
7 Nisan hangi burç olur?
8 Nisan hangi burç olur?
9 Nisan hangi burç olur?
10 Nisan hangi burç olur?
11 Nisan hangi burç olur?
12 Nisan hangi burç olur?
13 Nisan hangi burç olur?
14 Nisan hangi burç olur?
15 Nisan hangi burç olur?
16 Nisan hangi burç olur?
17 Nisan hangi burç olur?
18 Nisan hangi burç olur?
19 Nisan hangi burç olur?
20 Nisan hangi burç olur?

Koç Burcu
Koç Burcu
21 Mart
20 Nisan

Boğa Burcu
Boğa Burcu
21 Nisan
21 Mayıs

İkizler Burcu
İkizler Burcu
22 Mayıs
22 Haziran

Yengeç Burcu
Yengeç Burcu
23 Haziran
22 Temmuz

Aslan Burcu
Aslan Burcu
23 Temmuz
22 Ağustos

Başak Burcu
Başak Burcu
23 Ağustos
22 Eylül

Terazi Burcu
Terazi Burcu
23 Eylül
22 Ekim

Akrep Burcu
Akrep Burcu
23 Ekim
21 Kasım

Yay Burcu
Yay Burcu
22 Kasım
21 Aralık

Oğlak Burcu
Oğlak Burcu
22 Aralık
21 Ocak

Kova Burcu
Kova Burcu
22 Ocak
19 Şubat

Balık Burcu
Balık Burcu
20 Şubat
20 Mart

© 2010 - 2024 MAN | Koç Burcu | İletişim | Hakkımızda | Kullanım Koşulları | Gizlilik Sözleşmesi | OS 0.116 sn |

DMCA.com Facebook Sayfamız Google Sayfamız Twitter Sayfamız RSS Besleme